Dzień Patrona w progimnazjum. Pokolenie JPII

Aktualności Święta

Dzień Patrona to zawsze wyjątkowy czas dla całej społeczności szkolnej. Po niemal dwóch latach pandemii, kiedy działalność przeniosła się do przestrzeni wirtualnej, znowu można było w pełni uczestniczyć w uroczystości. Wyjątkową perełką był koncert muzyczny przygotowany przez młodszą i starszą grupę „Nastolatków” – chóru szkolnego prowadzonego przez panią Alinę Judycką. To pod batutą pani Aliny muzyczne przesłania poruszają każdą strunę serca. Wspaniałe wykonanie, wysoki poziom artystyczny i bardzo głęboka treść, to atuty spektaklu słowno-muzycznego, który wzruszył, uświadomił i przekonał wszystkich, że tyle kart z księgi życia naszego Patrona trzeba jeszcze odkryć…

Na korytarzach szkolnych zademonstrowane są prace manualne – portrety papieskie w oryginalnych ramkach przygotowane przez uczniów klas 8. na lekcjach technologii pod czujnym okiem pań: Ireny Mikonis i Katarzyny Jankowskiej. Ta swoista i niepowtarzalna galeria nie tylko ozdabia szkołę, ale prowokuje do innego spojrzenia na tak znaną wszystkim postać.

Šventės kulminacija tapo mokyklos kieme bendrai dainuojama „Barka”. Mėgstamiausios Jono Pauliaus II dainos žodžius vėjas pakėlė aukštai į dangų. Ją išgirdęs mūsų Globėjas, be abejonės, apsidžiaugė, kad jo žodžiai, mintys ir veiksmai formuoja mūsų kasdienybę. Jis yra pasakęs, jog nereikia bijoti, šaltinį ras plaukiantys prieš srovę, o tiesa nugalės blogį. Mes, JPII karta, to nepamirštame.