Tydzień nauk przyrodniczych i socjalnych

Kovo 27-31 dienomis mūsų progimnazijoje vyko Tydzień nauk przyrodniczych i socjalnych. Istorijos (B. Antonienko, B. Jurevič), geografijos (A. Juodis, K. Kordecka, A. Truchanovič), biologijos (A. Griškevičienė), chemijos (E. Skilond) ir fizikos (I. Šuškevič) mokytojos organizavo įvairius konkursus, parodas, ekskursijas.

5 ir 6 klasės dalyvavo kompiuteriniuose istorijos konkursuose. Penktokai pasitikrino Lietuvos istorijos žinias, o šeštokai – Europos istorijos žinias. Geriausiais šiame konkurse tapo:

5 klasy

I vieta – Bartoš Urbanovič 5d

II vieta – Edvin Macevič 5c

III vieta – Adrian Gordej 5c

6 klasy

I vieta – Aneta Kološevska 6c

II vieta – Dominik Zamuškevič 6e

III vieta – Hubert Neverovič 6d

Trys komandos aštuntokų sudalyvavo konkurse "Mano Vilnius", kurio tikslas buvo pažinti Vilnių kaip daugiakultūrį, skirtingų tikėjimų miestą. Nepaisydami nepalankaus oro, mokiniai atliko teorinę dalį ir nuskubėjo į Senamiestį, kad kuo greičiau rastų nurodytus objektus. Visos komandos puikiai susidorojo su užduotimi. Nugalėtoja tapo 8a klasė, antroje vietoje atsidūrė 8b, o trečioje – 8c klasės komanda.

Aštuntų klasių mokiniai gilino žinias, susijusias su miesto istorija. 8c klasė lankėsi Valdovų rūmuose, kur pamatė archeologinius radinius bei istorinių reprezentacinių interjerų ekspoziciją. 8a ir 8b lankėsi Genocido aukų muziejuje. Čia jie apžiūrėjo visą buvusį KGB vidaus kalėjimą, šiuolaikines ekspozicijas, išklausė informaciją apie tragišką XX a. vidurio Lietuvos istoriją.

"Sveikame kūne – sveika siela" – vadovaudamosi šia mintimi gamtos mokslų mokytojos kartu su kūno kultūros mokytojomis K. Kitkovska ir S. Pekarskienė pakvietė penktokus dalyvauti varžybose bei žinių patikrinimo konkurse. Geriausiomis žiniomis pasižymėjo 5c klasės mokiniai, o sportiškiausia buvo 5b klasė. Susumavus visus taškus, nugalėtoja tapo 5a klasė.

Daug džiaugsmo šeštų klasių mokiniams sukėlė susitikimas su šunimi Nora iš Kinologijos draugijos. Šeštokai sužinojo, kaip saugiai bendrauti su šunimis, kaip jais tinkamai rūpintis. Nora kantriai iškentėjo glostymą bei noriai pademonstravo savo gebėjimus.

"Žemėlapis galvoje" – tai geografijos konkursas, kuriame sudalyvavo daug šeštų klasių mokinių. Laimėtojais tapo:

I vieta – E. Karelin 6d

I vieta – H. Neverovič 6d

II vieta – A. Kozlovski 6e

III vieta – A. Kulajev 6a

III vieta – E. Andruškevič 6d

Konkurse "Europos Sąjungos šalys", skirtame aštuntokams, laimėjo 8a klasė.

Vyresnių klasių mokiniai dalinosi savo žiniomis su jaunesniaisiais. Ketvirtokams vedė pamoką apie sveiką gyvenseną, o septintokams parodė nemažai fizikos ir chemijos eksperimentų.

Progimnazijos koridoriuose buvo eksponuojama mokinių darbų paroda pavadinimu "Ar pažįsti šiuos keliautojus?"