Dzień Patrona

Dnia 24 października wspólnota  naszego progimnazjum obchodziła Dzień Patrona – św. Jana Pawła II. Jest to niezwykły dzień, gdyż  przed 36 laty –  22 października  1978 roku  Karol Wojtyła został ogłoszony Papieżem.
    Przez cały tydzień na korytarzach można było obejrzeć piękne wystawy prac twórczych, wykonane  przez dzieci naszej szkoły. W piątek zaś odbywały się zajęcia nietradycyjne. Tego dnia oglądając filmy, czytając biografię Wielkiego Polaka oraz analizując inne utwory uczniowie pogłębiali swoją wiedzę o Patronie.
    Tradycyjnie po lekcjach uczniowie, rodzice oraz nauczyciele udali się razem do kościoła bł. J. Matulewicza, by razem się modlić podczas mszy świętej. Następnie uczniowie klas pierwszych i piątych złożyli uroczystą przysięgę, obiecując szanować tradycje szkoły i być godnymi uczniami progimnazjum im. Jana Pawła II.