Ciekawa podróż

20 września wczesnym rankiem zespół teatralny "Wiercipięty" oraz najlepiej uczący się uczniowie klas 4 wyruszyli do Szawel. Po drodze zwiedzili Muzeum dworu w Kelmė. Uczestniczyli w zajęciu edukacyjnym o Indianach amerykańskich. Magiczne ciasteczka kukurydziane i ciepła indiańska herbata bardzo smakowały. Zwiedzanie Szawel zaczęło się w Centrum młodocianych przyrodników. Tu uczniowie podziwiali tysiące zgromadzonych kotów. Kulminacją wycieczki było zajęcie edukacyjne w Muzeum czekolady "Rūta". Wycieczkowicze zapoznali się z procesem powstawania czekolady i mieli okazję swymi rękoma stworzyć słodkie cudeńka. Zakończeniem zwiedzania miasta było obejrzenie największego witrażu w Litwie pt. "Saulės mūšis". Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie późnym wieczorem wrócili do domu.