Życie studenckie po angielsku

Podręczniki do nauki języka angielskiego łączą aktywną naukę języka z poznawaniem ciekawych zagadnień tematycznych. Ale nawet najlepszy podręcznik nie zamieni interakcji na żywo. Na początku czerwca uczniowie klasy 5e mieli okazję wypróbować swoje umiejętności komunikacyjne w języku obcym i omówić tematy, które przerabiali w podręczniku. Na lekcji bowiem gościli studentkę, która opowiedziała im o życiu studenckim w Wielkiej Brytanii. Uczniowie usłyszeli o tym, jak wyglądają zajęcia i co studenci robią w wolnym czasie. Po krótkiej prezentacji piątoklasiści zamienili się w reporterów i aktywnie zadawali pytania dla rozmówczyni.

„Karolina bardzo ciekawie opowiadała i wszystko prawie zrozumiałem i dla mnie wszystko spodobało się. Dowiedziałem się dużo nowych angielskich słów i jak żyją studenci.” Daniil J. Daniil J.

„Było ciekawie wiedzieć, jakie jest życie w Wielkiej Brytanii. Chciałabym na żywo zobaczyć ten uniwersytet, bo na zdjęciu jest bardzo wielki. Dowiedziałam się dużo nowego o państwie. Myślę, że takie lekcje są ciekawe.” Agnieszka K. Agneška K.

„Na lekcji mogłam się dużo dowiedzieć o studiowaniu w Anglii. Spodobała mi się ta lekcja. Chciałabym więcej lekcji podobnych do tej. Dowiedziałam się, że wolontariat jest bardzo popularny w Anglii.” Alfreda J. Alfreda J.

Nauczycielka języka angielskiego Nadieżda Rusiecka