Anykščių krašte

Jan Paweł II - pielgrzym Aktualności Nietradycyjne nauczanie

Spalio 14 dieną 7b ir 6d klasių mokiniai lankėsi Anykščių miestelyje bei jo apylinkėse. Niuronyse, Arklio muziejuje, jie apžiūrėjo įvairius su arklio darbu susijusius rakandus, kalvio įrankius, arklių traukiamas transporto priemones. Mokiniai nuvažiavo ir prie įspūdingo geologijos paminklo, legendomis apipinto Puntuko akmens. Čia išklausė gido pasakojimo bei prisiminė kažkada skaitytą padavimą apie velnią bei didžiulį akmenį. Vėliau keliautojai pasivaikščiojo Anykščių regioniniame parke esančiu Medžių lajų taku. Labiausiai mokiniams patiko ant Kalitos kalno esanti Vasaros rogučių trasa. Tai vienintelis toks atrakcionas Lietuvoje, kviečiantis išbandyti nusileidimą linksmaisiais kalneliais. Ne mažiau įdomi buvo duonos kepimo pamoka, kurios metu mokiniai kaimo krosnyje kepė natūralaus raugo naminę duoną su įvairiais priedais, o namo parsivežė savo kepaliukus.

Kavarsko miestelyje šeštokai ir septintokai pabuvojo prie Šv. Jono krikštytojo šaltinio, garsėjančiu magišku vandeniu. Tvirtinama, kad, išsimaudęs šiame vandenyje, žmogus atjaunės bent 5 meteliais. Gaila, bet oras buvo tam netinkamas…