Andrzejkowa zumba

W dniu 30 listopada w sali sportowej, naszego progimnazjum podczas długiej przerwy, odbyła się "Andrzejkowa" Zumba, w której uczestniczyli uczniowie, zapaleńcy fitnessu. Progimnaziści mieli możliwość podczas przerwy ostatni dzień przed Adwentem, zatańczyc, spędzić chwile na wesoło. Rytmiczne ruchy z muzyką, to angażowanie uczniów do sportu, bo sport polepsza zdrowie, nastrój. Wysiłek fizyczny zwiększa ukrwienie i poprawia zaopatrzenie mózgu w tlen. Dzieci aktywne, sportujące mogą lepiej koncentrować się i łatwiej zapamiętują materiał szkolny. Uczniowie bardzo aktywnie brali udział w "Andrzejkowej Zumbie".

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za dobry nastrój i sportową atmosferę – nauczycielka wychowania fizycznego, Karolina Kitkowska