1 września

Pięknego wrześniowego poranka na dziedzińcu szkolnym zgromadzili się uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz goście. Pani dyrektor Janina Wysocka gorąco powitała pierwszaków, uczniów klas zerowych oraz dzieci, które wróciły z wakacji. Wiadomość o tym, że w tym roku do naszej szkoły będzie uczęszczało 799 uczniów, była spotkana gorącymi oklaskami!
     Powodzenia oraz sukcesów w nauce dzieciom naszego progimnazjum życzyła st. specjalista wydziału oświaty samorządu m. Wilna , Gracjana Jagiełło. Tradycyjnie ksiądz Witalij Kisiel z kościoła bł. J. Matulewicza udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa. Uroczystość uświetnił występ chóru „Nastolatki“ i grupy tanecznej „Ziarenko”.
     Po pierwszym dzwonku uczniowie wraz z wychowawcami udali się na pierwszą lekcję, by znowu cieszyć się ze spotkania oraz dzielić się wrażeniami z wakacji.