Piešinys = matematikos uždavinys

Konkursai Naujienos

Ar galima nupiešti piešinį tik iš geometrinių figūrų, naudojantis ne piešimo programa, o Microsoft Word programa?  

Atsakymas skamba – taip. Į šį klausimą dabar jau moka atsakyti ir 5-8 klasių mokiniai, kurie gruodžio-sausio mėnesiais informacinių technologijų pamokų metu atliko   tokią užduotį. Jos tikslas – paskatinti mokinius kūrybiškai pažvelgti į matematiką, naudojantis teksto rengykle išreikšti savitas, drąsias, patrauklias matematikos interpretacijas.

Mokiniams reikėjo Microsoft Word programa vien tik iš geometrinių figūrų sukurti piešinį ir jame paslėpti matematikos uždavinį. Įdomiausi darbai atrinkti ir išsiųsti į Tarptautinį matematikos ir informacinių technologijų konkursą „Piešinys = matematikos uždavinys“.  

Mokinius paruošė IT mokytojai Jolanta Griškevičė ir Vitalijus Borsak. Dėkojame visiems už kūrybiškumą. Žemiau pateikiame keletą mokinių darbų pavyzdžių.