Pierwszy dzwonek zaprasza do klas

W nowy rok szkolny 2016/2017 nasze progimnazjum wkroczyło jako najliczniejsza szkoła polska w Wilnie i na Wileńszczyźnie. Społeczność naszej placówki liczy 910 uczniów.

Na uroczystym apelu z okazji rozpoczęcia  roku szkolnego licznych gości, rodziców oraz uczniów  powitała dyrektor Janina Wysocka. Dyrektor oznajmiła, że do grona uczniów dołączy 126 pierwszaków. Inną radosną nowiną  jest powrót  do szkoły Daniela Czupaka, ucznia trzeciej klasy, na którego z utęsknieniem czekali koledzy i wychowawczyni po operacji przeszczepu serca.

Obecna na apelu radna m. Wilna Edyta Tamošiūnaitė  życzyła społeczności naszej szkoły, żebyśmy stanowili jedną, zgraną rodzinę, w której dobrze się czuje każdy z nas.

Ksiądz Witali przybyły z kościoła bł. Jerzego Matulewicza udzielił błogosławieństwa Bożego na przyszły rok szkolny, życząc uczniom wytrwałości oraz sukcesów w nauce.

Wypowiedzi dyrektor oraz gości przeplatały piosenki zespołu "Nastolatki", piosenki w wykonaniu którego rozbrzmiewały raz po raz.

Wreszcie rozległo się brzmienie dzwonka , który ogłosił początek roku i zaprosił uczniów do klas.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: http://zw.lt/wilno-wilenszczyzna/progimnazjum-jpii-jestesmy-najliczniejsza-polska-szkola/