Pažintis su moliu

Netradicinis ugdymas Pradinių klasių

Spalio 8 dieną jauniausieji mūsų progimnazijos nariai – priešmokyklinio ugdymo grupė "Nykštukai" – lankėsi nedideliame Glitiškių kaime, esančiame rytiniame Širvio ežero krante.

Čia, sename dvare, kažkada priklausiusiame Jelenskių šeimai, vaikai turėjo edukacinę puodų žiedimo pamoką. Tai buvo nuostabi proga susipažinti su molio savybėmis, pajusti šią medžiagą. Minkydami bei formuodami molį, priešmokyklinukai sukūrė unikalius ąsotėlius, kuriuos jie gaus po išdeginimo krosnyje. Toks edukacinis užsiėmimas lavina kūrybiškumą ir meistriškumą, padeda realiai įvertinti savo galimybes, išreikšti save per molį.

Išvyką "Nykštukai" tęsė vaikščiodami sename Glitiškių dvaro parke, kuriame auga 600 metų ąžuolai, liepos, klevai, maumedžiai, eglės, kaštonai. Bandymas apkabinti 7,4 m skersmens kamieną baigėsi nesėkme – per mažai rankų buvo…

Nuėję link Širvio ežero, vaikai pastebėjo, koks ramus vanduo būna rudens laikotarpiu, stovėdami prie kranto, paskaičiavo debesėlius ir saugiai sugrįžo į mokyklą, kurioje jų laukė šilti pietūs.