Pažintis su holokaustu Lietuvoje

Naujienos

Perskaitę Anos Frank dienoraščio ištraukas ir susipažinę su tragišku paauglės likimu, vasario pabaigoje 8 b (mokytojos E. Steiblienė ir K. Kordecka) ir 8 d (mokytojos G. Vaitiekėnienė ir E. Gerulaitienė) klasių mokiniai apsilankė Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre. Čia jie dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Išsigelbėjęs žydų vaikas pasakoja apie Šoa“. Mokiniai susipažino su veikiančia ekspozicija ,,Išgelbėjęs vieną gyvybę, išgelbėja pasaulį“, įdėmiai klausėsi gidės pasakojimo apie holokaustą Lietuvoje. Patekę į ankštą ir tvankią patalpą, galėjo įsivaizduoti, kaip jautėsi į getus suvaryti žydai. Dirbdami grupėmis mokiniai susipažino su išgelbėtų žydų vaikų istorijomis, aiškinosi, kokiais būdais vaikai būdavo slepiami, išnešami iš getų ir kas buvo jų gelbėtojai. Baigdama užsiėmimą gidė Jurgita Jackevičiūtė pabrėžė, kad tapti gelbėtoju kiekvienas galime ir kasdienybėje. Tai priklauso nuo mūsų pasirinkimo – apsimesti, kad nieko nepastebime ar nugalėti egoizmą ir padėti kitam.