Pasowanie na czytelnika

Aktualia

26 i 27 stycznia w bibliotece progimnazjum  odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika.  Uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 1d i 1e razem z wychowawczyniami odwiedzili bibliotekę. Uroczystość przygotowały panie bibliotekarki, Anna Żabiełowicz i Regina Śnieżko. Uczniowie rozwiązywali krzyżówkę, oglądali film "Jak powstaje książka". Popisali się swoimi umiejętnościami w czytaniu, zapoznali się z regulaminem biblioteki i zasadami wypożyczania książek. Oglądali wystawę książeczek wykonanych przez uczniów oraz ciekawe książki ze zbiorów biblioteki. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę, że będą dbać i szanować książki oraz przestrzegać regulaminu biblioteki.

Głównym celem imprezy było zachęcenie najmłodszych czytelników do korzystania ze zbiorów biblioteki. Na pamiątkę wszyscy pierwszoklasiści otrzymali zakładki, książeczki oraz ulotki dla rodziców.