Paslaptingame meno pasaulyje

Naujienos Netradicinis ugdymas

Netradicinio ugdymo diena Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijoje buvo susijusi su teatro ir kino menu. Penktų klasių mokiniai dalyvavo XIX-ame lenkų kino festivalyje ir žiūrėjo filmą apie meilę ir ilgesį pavadinimu „Šokolado diena”. Lenkų kalbos pamokose penktokai dalyvavo diskusijoje, kuri padėjo geriau suvokti filmo visumą, jo idėją.

Vyresnių klasių mokiniai apsilankė Varšuvos lėlių teatro „Baj“ (režisierė Eva Piotrovska) spektaklyje „Kas sužinos, jei tu nepapasakosi?“, kurio tema – į Sibirą ištremtų lenkų likimai ir ilga jų kelionė namo.  Aktoriai meistriškai suvaidino, jog nepaisant sunkių patirčių žmogui pavyksta ne tik išgyventi, bet ir išsaugoti norą gyventi, dvasios stiprybę.

Šie renginiai turėjo didelę įtaką jaunų žmonių požiūriui į pasaulį. Ir spektaklis, ir filmas tapo atspirties tašku pokalbiams bei diskusijoms.   

Lenkų kalbos mokytojai