Pasaulis yra knyga, ir tie, kurie nekeliauja, skaito tik pirmą puslapį. – Šv. Augustinas.

Naujienos Netradicinis ugdymas

Baigėsi kelias savaites trukęs priešmokyklinės grupės projektas "Auklėjame keliaudami". Šį kartą vaikai su savo auklėtojomis kalbėjo apie šalčiausias Žemės vietas – Antarktidą ir Arktį. Užsiėmimų metu mažieji smalsuoliai sužinojo apie šių klimato juostų gamtines sąlygas, interneto dėka pamatė Arkties tautų gyvenimą, šiaurės pašvaistę, ledynus, apsilankė mokslinių tyrinėjimų stotyje, sužinojo, kokie gyvūnai gyvena ašigaliuose, ieškojo skirtumų ir panašumų tarp Arkties ir Antarktidos. Buvo pagaminti šių žemių maketai, kuriuos nuolat papildydavo iš namų nešami bei klasėje daromi eksponatai. Vaikai išklausė mokytojos skaitomą Č. Centkevič pasakojimą "Užburta sodyba", kurio veiksmas vyksta rytinėje Antarktidos dalyje.

Nors ši kelionė vyko nekeliant kojos iš mokyklos, ji buvo turininga, pilna spalvų, magijos ir gražių vaizdų. Ji parodė, kad žmogus siekia nuolat keliauti, atrasti, pažinti ir bendrauti.

Irena Gintovt – grupės „Nykštukai” bendrakeleivė