Pasaulinė knygos diena

Anglų kalbos

Artėjant balandžio 23-ajai – Pasaulinei knygos dienai – mūsų progimnazijos mokiniai buvo įtraukti į netradicinę veiklą.

5c klasė dalyvavo lenkų ir anglų kalbos projekte "Privalomoji literatūra kitaip". Penktokai turėjo užduotį pareklamuoti gimtosios kalbos pamokose perskaitytą knygą ir padaryti tai kiek neįprastu būdu – ogi sukurti lapbook anglų kalba. Savo kūrinius jie pristatė pirmokams, taip ragindami juos skaityti knygas.

Nemažai sunkumų mokiniams sukelia idiomos – pastovūs, vaizdingi žodžių junginiai, kurie nėra verčiami žodis žodin. 6b, 6c, 7b, 7c ir 7d klasių mokiniai išmoko nemažai idiomų, susijusių su knyga bei skaitymu, ir jas iliustravo.

Anglų kalbos mokytojos M. Vasilevska ir N. Rusecka bei lenkų kalbos mokytoja B.Ustjanovska pakvietė 7a klasės mokinius dalyvauti integruotame projekte “Nuo rankraščio iki spausdintos knygos”. Visą mėnesį mokiniai gilinosi į rašto istoriją, dirbo grupėmis, ieškodami reikiamos informacijos. Balandžio 19 dieną jie lankėsi Vilniaus universiteto bibliotekoje, kur, klausydamiesi gidės pasakojimo apie knygos istoriją, turėjo užpildyti mokytojų paruoštus užduočių lapus.

Kruopštų ir ilgą darbą vainikavo mokinių mokslinė konferencija, kuri balandžio 24 dieną vyko anglų kalba. Ji buvo skirta rašto raidai ir knygos istorijai. Konferencijos metu septintokai kalbėjo tokiomis temomis kaip dantiraštis, hieroglifai, fonetinis raštas, kipu bei spausdinimo mašinėlė. Žiūrovai, tarp kurių buvo mokytojai, mokiniai bei tėveliai, pamatė trumpas inscenizacijas, turiningas pateiktis, išklausė pranešėjus ir dalyvavo diskusijoje. Paskutinis projekto etapas vyko klasėje, o nugalėtojai buvo apdovanoti tėvų komiteto įsteigtomis dovanomis.