PARADA NA CZEŚĆ WARZYW I OWOCÓW

Aktualia Dzieci dzieciom Wychowanie nietradycyjne

Obecność warzyw i owoców w diecie dzieci każdego dnia jest konieczna. Potrzebują one różnych składników pokarmowych, które dadzą im energię i chęć nie tylko do zabawy, ale też do nauki.

W dniach 18 i 19 października uczniowie specjalnej troski wraz z kolegami 4b wzięły udział w zajęciach integracyjnych pt. "Parada na cześć warzyw i owoców". Celem naszych spotkań było przekazanie dzieciom informacji na temat zdrowego odżywiania się i wartości odżywczych warzyw i owoców. Uczniowie miały spotkanie ze specjalistą w dziedzinie zdrowia. W czasie zajęć praktycznych segregowały warzywa i owoce, oglądały je w przekroju, uczyły się wyciskać sok jabłkowy i pomarańczowy. Uwieńczeniem zajęć było smakowanie warzyw, owoców oraz świeżo wyciśniętego soku. Wiele radości przyniosły inscenizacje wierszy J. Tuwima „Warzywa” i „Rzepka“, rozwiązywanie zagadek oraz wesołe zabawy sportowe.

Cieszymy się, że wiemy, jak można jeść smacznie, zdrowo i kolorowo.