Otwarcie wystawy w pałacu Sejmowym

Aktualia Szlak Bałtycki i nasza wolność

W dniu 12 września w siedzibie Sejmu RL odbyło się uroczyste otwarcie wystawy rysunków dziecięcych "Szlak Bałtycki i nasza wolność". Wszystkich zebranych tam uczniów i nauczycieli powitała patronat wystawy przewodnicząca Sejmu RL Loreta Graužinienė oraz minister kultury Šarūnas Birutis. W ubiegłym roku w tym projekcie uczestniczyło osiem szkół, w tym i nasze progimnazjum. Na wystawie jest eksponowanych ponad 50 najpiękniejszych rysunków, są też prace naszych wychowanków – Karoliny Rajcewicziute, Kariny Czaplińskiej i Kamili Stankiewicz.

Na otwarciu wystawy wystąpił chór "Olalajki" i zespół taneczny "Ziarenko" z naszego progimnazjum. Po występie uczniowie mieli wycieczkę po pałacu Sejmowym. Zwiedzili salę Algirdasa Mikołasa Brazauskasa, salę Aktu z 11 marca, posiedzeń plenarnych oraz salę Prezydencką.