Ortografia na wesoło i sportowo

Aktualia

         Dnia 14 listopada b. r. drużyna klas czwartych naszego progimnazjum, wzięła udział w miejskim konkursie „Ortografia na wesoło i sportowo” w szkole- przedszkolu „Zielone wzgórze”. W skład drużyny weszli uczniowie, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad ortograficznych, umiejętnością stosowania ich w praktyce oraz dobrą sprawnością fizyczną.
     Byli to: Konrad Jarmałkowicz i Daniel Miluszkiewicz- 4a (wych. J. Stankiewicz), Emilia Skrobot i Marcin Bużyński- 4b (wych. J. Kordecka), Monika  i Łukasz Kołoszewscy- 4c (wych. T. Mojsiewicz).
      Nasza drużyna rywalizowała w sportowo – ortograficznych konkurencjach z pięcioma drużynami innych szkół miejskich. Przy wykonaniu każdego polecenia, liczyła się nie tylko poprawność, lecz i szybkość wykonania zadań. W atmosferze zaciętej rywalizacji, kiedy emocje sięgały zenitu, okazało się, że nasza drużyna potrafi świetnie współpracować przy rozwiązywaniu różnorodnych zadań ortograficznych i łamigłówek.   Uczniowie pomagali sobie nawzajem i wspierali jeden drugiego.
     Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji i podliczeniu punktacji, nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce.      Uczniowie udowodnili, że posiadają ogromną wiedzę ortograficzną, potrafią zgodnie bawić się i współpracować. Z czego bardzo się cieszymy.