Okupacijos ir kovų už laisvę muziejuje

Naujienos Netradicinis ugdymas

Birželio mėnesį minime ne tik Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Tėvo dieną, bet ir skaudžią mūsų valstybei – birželio14-ąją – Gedulo ir vilties dieną. Ši tragiška data – tai prasidėjęs nekaltų Lietuvos žmonių trėmimas sovietinės  okupacijos metu (1940, 1945-1953) į Sibirą, Altajaus kraštą  ir kitas atšiaurias Rusijos vietas.

7b ir 8b klasių moksleiviai, lydimi lietuvių kalbos mokytojų Neringos Januševičienės ir Jelenos Steiblienės lankėsi Okupacijos ir kovų už laisvę muziejuje, esančiame pačiame Vilniaus miesto centre. Čia mokiniai ne tik klausėsi edukacinės paskaitos apie tremtį, bet ir apsilankė pastato rūsiuose esančiame kalėjime, kuriame buvo tardomi, kankinami ir nužudyti šimtai kovotojų už Lietuvos laisvę.

Apie tremtinius, kuriems teko išgyventi itin sunkiomis sąlygomis, kenčiant badą ir šaltį, skaitome per lietuvių literatūros pamokas, klausomės dainų, kurios padėjo kovoti už laisvę, susipažįstame ir su partizanų literatūra.Visa tai  – skaudūs XX a. vidurio istorijos liudijimai, kurie  neleidžia užmiršti, kokia didelė yra laisvės kaina.