Okres przedświąteczny

Aktualia

Świętowanie Bożego Narodzenia powinno być odzwierciedleniem miłości i bezinteresowności. To dawanie, a nie otrzymywanie niesie ze sobą pełny rozkwit ducha Świąt Bożego Narodzenia. Przepełnia nas większa serdeczność względem siebie nawzajem. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się pojechać z dziećmi do Domu Św. Siostry Faustyny, dzięki której przesłanie o Bożym Miłosierdziu poznał cały świat. O miłosierdziu, życzliwości, szacunku dzieci muszą słyszeć, widzieć jak najwięcej. Każdy z nas może podarować ciepło, uwagę, łaskę… Dlatego wspólnie z dziećmi postanowiliśmy odwiedzić Dom Dziecka, który znajduje się przy Domu Św. Faustyny. Dzieci przyszykowały własnoręcznie wykonane laurki. Wręczyły dzieciom upominki, puzzle, słodycze. Wycieczka z 2e klasą odbyła się 7 grudnia. Rozpoczęliśmy od zwiedzenia Domu Dziecka, gdzie uczniowie zapoznali się Czesławem, chłopakiem, który tam mieszka i akurat podczas przerwy w szkole, wrócił do swego domu. Dzieci zwiedziły pokój, w którym mieszka.

Pięknie obcowali z chłopcem i wręczyli mu prezenty. Po zwiedzeniu Domu Św. Faustyny, w którym mieszkała, pojechaliśmy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.