Obchody Święta Niepodległości Polski

Aktualia

    Dzień Niepodległości Polski – najważniejsze święto w historii naszej Macierzy.
Rok 1918 był przełomowy, gdyż Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Dzięki niezłomności i patriotyzmowi Polaków, państwo to znowu znalazło się na mapie Europy.
    Z tej okazji w progimnazjum odbyła się uroczysta Akademia. Uczniowie 8E klasy pod opieką nauczycielek B. Antonienko i R. Ledichowej przygotowali poranek poetycko – muzyczny. W programie znalazły się patriotyczne pieśni, wiersze, inscenizacje teatralne oraz prezentacje multimedialne. Zostały przypomniane najważniejsze wydarzenia, ukazujące niełatwą drogę do wolności.


   Następnie przedstawiciele naszej szkoły na czele z panią dyrektor Janiną Wysocką udali się na Rossę, by złożyć hołd Twórcy Niepodległości – Józefowi Piłsudskiemu.