Obchody Światowego Dnia Chleba

Aktualia Klasy początkowe

     16 października uczniowie klasy specjalnej oraz klas 1a, 2b i 4c wzięli udział w obchodach  Światowego Dnia Chleba.
     Mniejsi uczniowie zapoznali się, a starsi przypomnieli, jakie to trudne i długotrwałe prace człowiek musi wykonać, aby mieć chleb na stole. Dzieci chętnie poznawały i porównywały prace wykonywane  dawniej i dziś, uczyły się rozpoznawać  rodzaje zbóż, omawiały zawody ludzi pracujących przy powstaniu chleba, a także poznały zagadki, przysłowia i piosenki o chlebie.
    W zorganizowaniu tego zajęcia pomogli też rodzice uczniów: upiekli różnego rodzaju chlebki i inne pieczywo. Dzieci zdradziły tajemnicę, że niektóre mamy chlebek piekły po raz pierwszy, a udał im się bez zakalca!
    Podczas święta uczniowie przypomnieli zasady grzecznego zachowania się przy stole: jak należy usiąść, jak zaproponować poczęstować się i jak grzecznie odmówić; z jakim szacunkiem należy traktować chleb. Obejrzeli też kreskówkę o pieczeniu chleba. Zabawili się w różne zabawy ludowe.
    Po uroczystości zebrani częstowali się świeżym chlebkiem z miodem,  dżemem, popijając mlekiem.
    Cieszymy się z wyników współpracy uczniów i nauczycieli oraz dziękujemy za współdziałanie.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za domowy chlebek i inne pieczywo. Mamy nadzieję, że współpraca ze szkołą nie zabiera Państwa wolnego czasu, a tylko zachęca do nowych działań.