O zaletach kaszy gryczanej i nie tylko…

Aktualia

       Placki gryczane, zupa gotowana na ognisku, świeżo ubite masło, ciasto gryczane i herbata z kwiatów gryki – to wszystko mogli smakować uczniowie 3 c klasy podczas zajęcia edukacyjnego, poświęconego uprawie tego cennego ziarna.  Trzecioklasiści dowiedzieli się, że jest to roślina o szerokim zastosowaniu, zobaczyli narzędzia pracy, które są potrzebne do pielęgnowania i uprawy gryki.  Dzieci własnoręcznie mełły mąkę oraz ubiły masło. 


       W międzyczasie uczniowie dowiedzieli się, w jakie gry bawili się ich przodkowie w długie zimowe wieczory. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w tradycyjnych zabawach.
     Z wycieczki uczniowie wrócili pełni wrażeń i z chęcią dalszego poznawania historii. 

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizowaniu wspaniałej wycieczki!