Nietradycyjna lekcja pamięci

Aktualia

   Na początku listopada uczniowie klasy 7c wraz z młodzieżową reprezentacją szkoły chłopców w piłce nożnej odwiedzili miejsca pamięci związane z postacią marszałka Józefa Piłsudskiego, zwiedzając miejsce narodzin  komendanta Stanu w majątku Zułów na Wileńszczyźnie w pobliżu Podbrodzia oraz muzeum pamięci Marszałka w Powiewiórce rozmieszczonym w uroczym Dworze działacza.
   Korzystając  z okazji przebywania w miejscach związanych z patriotycznym wychowaniem, uczniowie zapalili znicze przy pomniku marszałka oraz  złożyli hołd działaczom i wybitnym osobistościom z Polski w skwerze z pamiątkowymi tablicami, wśród których znajduje się tablica poświęcona  Janowi Pawłowi II, jak też  prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Lechowi Kaczyńskiemu, który zginął podczas katastrofy polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku oraz wieloletniemu prezesowi stowarzyszenia „Wspólnota Polska,” Andrzejowi  Stełmachowskiemu.


   Nietradycyjną lekcję pamięci uwieńczył pobyt młodzieży w parku narodowym  w Górzach oraz udział w sportowych zmaganiach z uchodźcami ubiegającymi się o pobyt stały na Litwie,  zorganizowany przez wileński oddział CARITASu w Podbrodziu. Podczas rozgrywek zdobyto wiele dyplomów, drużyna chłopców 7-8 klas otrzymała słodkie medale za zdobycie II miejsca w turnieju piłki nożnej.
     Uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy sukcesów.