Nietradycyjna lekcja języka angielskiego dla klas 7

Wychowanie nietradycyjne

Dzień świętego Patryka wypada 17 marca. Jest to święto irlandzkie, o wymiarze narodowo-religijnym. Święty Patryk jest bowiem patronem tego kraju. Dzień św. Patryka obchodzony bywa nie tylko w Irlandii, ale również w Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech, w Polsce oraz na Litwie. Jego popularność wiąże się z powszechną fascynacją kulturą celtycką i jej obyczajami.

W marcu uczniowie klasy 7d wraz z nauczycielkami języka angielskiego Nadieżdą Rusiecką i Małgorzatą Wasilewską zaprosili wszystkich uczniów klas 7 na nietradycyjną lekcję języka angielskiego poświęconą Irlandii, jej tradycjom oraz Św. Patrykowi. Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej części organizatorzy przedstawili krótką scenkę o leprechaunah i zjawisku tęczy. Następnie organizatorzy przybliżyli widzom Irlandię oraz opowiedzieli o znaczeniu Św. Patryka w dziejach Irlandii i kościoła katolickiego. Uczniowie nie tylko przedstawili przygotowane prezentacje o geografii Irlandii, jej wyjątkowych krajobrazach, słynnych postaciach oraz niezwykłych tradycjach, ale również przybliżyli widzom poezję, muzykę oraz taniec irlandzki.

W drugiej części imprezy zostali zaangażowani wszyscy siódmoklasiści. Prowadzący utworzyli 11 drużyn, które zmagały się w kilku konkurencjach. Ponieważ drużyny utworzono losowo, łączyły one uczniów z różnych klas, więc każdy mógł popisać się zdobytą wiedzą, wykazać się zdolnościami oraz sprawdzić siebie w pracy drużynowej. Zawodnicy musieli m.in. rozwiązać krzyżówkę i odpowiedzieć na pytania o Irlandii, wykonać irlandzkie SUDOKU, uzupełnić piosenkę w języku angielskim. Wszyscy nie tylko mieli okazję używać języka angielskiego w praktyce, ale również świetnie się bawili. Na zakończenie wyłoniono drużyny zwycięzców, uczniowie wspólnie zatańczyli taniec irlandzki oraz spróbowali poczęstunek w kolorze zielonym, przygotowany przez uczennice klasy 7d.