„Niech Babcia i Dziadek długo w zdrowiu żyją, póki komar z muszką morza nie wypiją…”

Aktualia Klasy początkowe

     Najważniejszymi osobami po rodzicach są dziadkowie. To do nich pędzimy, gdy mamy potrzebę zwierzenia się ze swoich marzeń, kłopotów i przeżyć. Rodzicom często brakuje na to czasu, koledzy mogą wyśmiać, a dziadkowie… Oni zawsze są w takich sytuacjach niezawodni: wysłuchają, pocieszą, zabawią się.                    

     Coroczne obchody Dnia Babci i Dziadka są bardzo ładnym zwyczajem w naszej szkole. 5 lutego do świątecznie udekorowanej salki lustrzanej, na zaproszenie uczniów 1a  klasy, bardzo licznie przybyli ich dziadkowie, babcie i rodzice. Przygotowany przez dzieci program artystyczny składał się ze wzruszających wierszy, dialogów, okolicznościowych piosenek i tańców. Piękne układy choreograficzne zawdzięczamy pomysłowości i talentowi naszej choreograf P. Bożeny Ustjanowskiej. Każde dziecko starało się aby występ wypadł jak najlepiej, ponieważ tylko takim sposobem mogło okazać kochanym babciom i dziadkom swoją miłość, wdzięczność i szacunek. W programie artystycznym nie zabrakło też popisów dziadków i babć: piękny śpiew ludowej piosenki „Szła dzieweczka do laseczka” i walczyk sprawił ogromną radość ich wnuczętom.


    Uroczystość wypadła pięknie. Dzieci zaprezentowały się wspaniale, choć czasu na przygotowanie koncertu było niewiele. Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnucząt, którzy osiągają nie tylko wspaniałe wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne, aktorskie i taneczne. Na zakończenie programu artystycznego wnukowie wręczyli dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki oraz zaprosili swoje babcie i dziadków na słodki poczęstunek do klasy.

  Przyznać należy, że i tym razem nie obeszło się bez bezinteresownej pomocy rodziców. Pięknie przystrojoną salkę do występu, przyszykowane stoły, uginające się od słodkości przyniesionych przez wszystkich rodziców,  oraz wyprasowane stroje  zawdzięczamy  P. Krystynie Piórko, P. Dianie Jarmałkowicz i  P. Agnieszce Dulko. Przekonaliśmy się, że w porządkowaniu klas po imprezie możemy liczyć na P. Andrzeja Jarmałkowicza, P. Andrzeja Dulko, P. Władysława Walentonowicza, P. Edytę i Jana Onichowskich. Niech nasza wdzięczność będzie naszą najlepszą zapłatą za okazaną pomoc.

 Wychowawczyni 1a klasy Jadwiga Stankiewicz