Narodowe Święto Niepodległości

Aktualia

Im to, bowiem zawdzięczamy
Wolność – polską mowę w szkole,
To, że tylko z ksiąg historii
Poznajemy dziś niewolę.
                L.Wiszniewski
                     „Jedenasty listopada“

 11 listopada minęła kolejna ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.

W przeddzień tego święta najmłodsi uczniowie (kl. 1-4) spotkali  się na apelu w auli naszej szkoły, aby oddać hołd tym, którzy walczyli o niepodległą Polskę. Piosenki, urozmaicone wierszami, przypominały nam o tym historycznym i bardzo ważnym dla każdego Polaka wydarzeniu. Serdecznie dziękujemy uczniom 4B klasy oraz paniom: Alinie Judyckiej, Teresie Kuftinej i Czesławie Brażinskienie.

 

W dniu 11 listopada odbyła się nietradycyjna lekcja historii dla klas 5-8. .Historyczny obrazek „Droga do wolności“, przedstawiła klasa 6A. i uczniowie z klasy 1B. Całość opracowały nauczycielka historii Bogusława Jurewicz oraz nauczycielka muzyki Regina Ledichowa. Uczniowie zapoznali się z wydarzeniami z historii Polski.