Nad jeziorem Bebrusai

Aktualia

      Kto powiedział, że ósmacy już nie wierzą w św. Mikołaja? Nad jeziorem  Bebrusai uczniowie 8b, 8e i 8c mieli okazję z nim się spotkać! Wkrótce w gospodarstwie domowym organizatorów rozbrzmiewały kolędy w wykonaniu uczniów. Mikołaj dla każdego uczestnika dał w prezencie bombkę, którą trzeba było udekorować i zawiesić na świerku.  Następnie dzieci zapisały na kartkach swoje grzechy, których już nie chciałyby powtórzyć w Nowym Roku i spaliły je w kominku.
      Z ogromnym zainteresowaniem uczniowie obejrzeli film o tradycjach litewskiego rzemiosła ceramicznego.  Potem wszyscy mieli możliwość ,,wyczarować” z gliny własnego bożenarodzeniowego aniołka.
      Miłe wrażenia na uczestników wywarł spacer wybrzeżem jeziora, podczas którego można było podziwiać piękne, zimowe widoki.