Na XI Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej im. J. Stypuły w Łomży

Lato-2011

486 uczestników  z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Łotwy, Estonii, Rosji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Polski w dniach 28 czerwca – 01 lipca wzięło udział w XI Polonijnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej im. J. Stypuły w Łomży. Młodzi sportowcy rywalizowali w jedenastu konkurencjach.
Oficjalne otwarcie igrzysk poprzedziła Msza święta w  Katedrze Łomżyńskiej. Wzięli w niej udział młodzi sportowcy, ich rodziny, opiekunowie, trenerzy i sędziowie, a także organizatorzy Igrzysk. Ceremonii otwarcia na nadnarwiańskim stadionie dokonali wspólnie wicemarszałek województwa podlaskiego Jacek Piorunek i sekretarz Stowarzyszenia Wspólnota Polska Krzysztof Łachmański.
Podczas inauguracji igrzysk tradycyjnie odbyła się lekkoatletyczna sztafeta integracyjna 4 X 100 m. Wśród chłopców Puchar Prezydenta Miasta Łomży zdobyła reprezentacja naszej szkoły, przed zespołami z Ukrainy, Estonii, Białorusi i Polski.
W turnieju z piłki nożnej, chłopcy naszej szkoły byli bezkonkurencyjni, zdobywając wewnętczny Puchar Fair Play (za szlachetnę postawę podczas gry) i Puchar za udział w Igrzyskach.
Oprócz zmagań sportowych młodzież uczestniczyla: w spływie kajakarskim,  zwiedzala Skansen w Nowogrodzie, Muzeum w Drozdowie, Centrum Nauki im. Mikołaja Kopernika w Warszawie i zamek w Pułtusku gdzie próbowali specjałów kuchni zamkowej.