Na dobre i na złe…

Aktualia

   Rodzina jest największą wartością w życiu człowieka. Wśród swoich bliskich dojrzewamy, dążymy do wspólnych marzeń, dzielimy się  swymi osiągnięciami bądz niepowodzeniami.

   15 maja jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji uczniowie klasy 5a zaprosili swoich rodziców, babcie i dziadków, braci i siostry na uroczyste przedstawienie.. Koncert rozpoczęli uczestnicy konkursu muzycznego – Diana i Daniel. Duet wzruszył wszystkich lirycznym utworem zagranym na skrzypcach. Następnie rozbrzmiewały wzruszające piosenki o rodzinie. Emilia i Łukasz przedstawiali coraz inne odcinki tworzonego przez piątaków "filmu".

   Ogromnym powodzeniem cieszyli się "aktorzy" ze scenki "W mojej rodzince…". Odcinek poświęcony babci i dziadkowi był nagrodzony gorącymi oklaskami. Natomiast chłopcy z reklamy "Kolekcjonerzy plam" prosili: "..o spokój własne mamy, od dziś swoje ręce do prania wykorzystamy!". Była też scena poświęcona rodzeństwu. Wielką niespodzianką było dla niektórych sióstr i braci, gdy zostali zaproszeni na scenę, aby wysłuchać wierszy poświęconych dla nich.

   Imprezę uwieńczył wykonany przez uczniów rodzinny blues. Następnie rodzicom były wręczone portrety rodzinne narysowane przez dzieci pod opieką nauczycielki plastyki J. Kruszinskaitie. W znak wdzięczności  za  pięknie przygotowany program rodzice zaprosili swoje pociechy na słodki poczęstunek.

W imieniu uczniów klasy 5a pragnę serdecznie podziękować nauczycielce plastyki Jurgicie Kruszinskaitie i  nauczycielce muzyki Agnieszce Mojsewicz za  pomoc  w organizacji święta!

Wychowawczyni E. Stankiawiczienie