My Teddy Bear – Mój pluszowy miś

Aktualia

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – pluszowy miś.

Jako pedagodzy jesteśmy zdania, że szkoła jest miejscem poznawania świata w trakcie radosnej zabawy, dlatego co roku w naszej szkole obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

W tym roku szkolnym w dniach 27-28 listopada zerówka „Krasnale” oraz uczniowie klas 2-4 obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Najmłodsi uczniowie naszego progimnazjum „Krasnale” podczas lekcji języka angielskiego samodzielnie wycięli z papieru misia, którego musieli skleić i pokolorować. Następnie ze swoimi nowymi przyjaciółmi wykonali skoczny taniec „I’m a Teddy Bear”.

Uczniowie klas 2b, 2c i 2d uczyli się piosenek i wyliczanek o misiach, a następnie rysowali portrety swoich pluszowych ulubieńców i na lekcji opisywali je. Tak misie otrzymały ciekawe imiona, nietypowe dla niedźwiadków zainteresowania oraz wymyślne ulubione potrawy.

Uczniowie klas 3a, 3b, 3c i 3d razem ze swymi ulubionymi misiami, którzy w tych dniach również byli obecni na lekcjach, obejrzeli kreskówkę „Goldilocks and the Three Bears”, śpiewając razem z Goldilocks oraz wykonując ćwiczenia na kartach pracy. Pod koniec lekcji uczniowie częstowali się kolorowymi gumisiami, tańcząc skocznie i śpiewając piosenkę „I am a Gummy Bear”.

Korytarze progimnazjum w tych dniach były upiększone pociesznymi misiami wykonanymi przez dzieci. Na serduszkach, które misie trzymają w łapkach, zostały umieszczone opisy pluszaków z życzeniami „Happy Teddy Bear Day”!

Uczniowie 4d, 4e klas mieli za zadanie wykonać misia z dowolnych materiałów plastycznych i upiększyć go. Podczas lekcji języka angielskiego opisywali swego misia i przedstawiali go klasie.

Panie od języka angielskiego Karina Balionienė,

Galina Borsak, Nadieżda Rusiecka,

Małgorzata Wasilewska, Irena Taczycka,

Marina Sutugina-Zwerugo.