Muzeum Zabawek

Pierwszego marca wraz z uczniami klasy 5d udaliśmy się na wycieczkę do Muzeum Zabawek. Szliśmy i jechaliśmy długo, ale wszystkim było ciekawie zobaczyć, jakie były najstarsze zabawki, jak wyglądały, do czego służyły, z czego były wykonane. Były tam zabawki drewiane, plastykowe, gliniane, papierowe. Mieliśmy możliwość zobaczyć najstarsze instrumenty muzyczne, gry sportowe. Jest duża kolekcja lalek, gier dla dzieci. Pani przewodnik dokładała wszelkich starań, aby zwiedzanie muzeum było dla uczniów niezwykłą przygodą, stąd wystawy interaktywne, na których młodzi odkrywcy historii zabawek mogli nie tylko obejrzeć, ale i dotknąć eksponatów. Podczas zwiedzania uczniowie mieli także okazję pobawić się w kąciku zabaw. Dobiegała godzina, więc musieliśmy powrócić znowu na lekcje do szkoły.

Praktykantka Elina.