Muzeum Kolejarstwa

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

„Stoi na stacji lokomotywa,

Ciężka, ogromna i pot z niej spływa:

Tłusta oliwa.“

Któż z nas nie pamięta tego słynnego wiersza Juliana Tuwima? Uczniowie klasy 5a postanowili przyjrzeć się bliżej zawodowi kolejarza. W tym celu udali się na wycieczkę na dworzec kolejowy w Wilnie do Muzeum Kolejarstwa. Tam mieli okazję zapoznać się z historią kolei i różnorodnym wyposażeniem. Dzięki interaktywnym zadaniom wycieczka ta bardziej przypominała orientacyjną grę poznawczą. Dzięki Pani przewodnik uczniowie mieli możliwość nie tylko poznać różne zawody związane z koleją, ale również wypróbować działanie różnych urządzeń. Na zakończenie uczniowie obejrzeli krótki filmik edukacyjny o bezpiecznym zachowaniu na kolei. Uwieńczeniem wycieczki była krótka przejażdżka pociągiem na lotnisko i z powrotem.