Miłość – to słowa dwa…

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

Papież Jan Paweł II pisał, iż "rodzina to wspólnota życia i miłości oparta na małżeństwie, której misją jest strzeżenie, objawianie i przekazywanie miłości".

Jak co roku, kontynuując tradycję, uczniowie klasy 7a zaprosili swych najbliższych na koncert, poświęcony Dniu Rodziny. Tematem przedstawienia była miłość, gdyż chyba od niej wszystko się zaczyna. To właśnie miłość rodziców daje poczucie bezpieczeństwa dzieciom, natomiast miłość dzieci jest dla rodziców motorem działania oraz celem życia.

Opowiadając widzom o najstarszym uczuciu na świecie dzieci zauroczyły swym śpiewem, tańcem, grą na skrzypcach, recytacją wierszy nie tylko w języku ojczystym, ale również włoskim i angielskim. Uśmiech na twarzach wywołał kabaret uczniowski "Randka w ciemno". Święto uwieńczyło wręczenie własnoręcznie wykonanych prezentów rodzicom. Piernikowe serca stały się niemym symbolem święta.

Wychowawczyni E. Stankiawiczienie