Mikołajkowa bajka

W dniu 7 grudnia w naszym progimnazjum odbyło się tradycyjne święto mikołajkowe, które w tym roku otrzymało nazwę „Mikołajkowa bajka”. Impreza odbyła się w ramach projektu pt. „Przyszły pierwszak”. Na imprezę mikołajkową są zwykle zapraszane dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli wileńskich. Wizyta naszych małych gości i ich opiekunówrozpoczęła się od spotkania integracyjnego z uczniami z klas 4a i 4b.

Przedszkolacy mieli okazję usiąść w ławkach, na miejscu swoich starszych kolegów, a także wysłuchać w ich wykonaniu wesołych piosenek o zimie. Maluchy zresztą same też chętnie śpiewały, brały udział w zgadywaniu zagadek oraz we wspólnych zabawach. Później udały się na korytarz szkolny, gdzie z dużym zainteresowaniem obejrzały wystawę rysunków i dekoracji związanych z tematyką zimową.

Następnie nasi goście odwiedzili swoich rówieśników ze szkolnej zerówki, z grup „Smerfy” i „Krasnoludki”, a także uczniów z klas 1, w których są ich dawni koledzy i koleżanki z przedszkola, a dziś już uczniowie renomowanego progimnazjum. Po tym spotkaniu integracyjnym wszyscy razem udali się do szkolnej auli, gdzie miała odbyć się część artystyczna naszego święta. Przy wejściu do auli na gości czekała miła niespodzianka: każdy maluch został obdarowany mikołajkowym mini-prezentem – własnoręcznie wykonanym przez uczniów klas 4-ych. Program artystyczny pt. „Zimowa bajka” przygotowały chór „Olalajki” i teatrzyk „Wiercipięty”: zaprezentowały wiązankę wesołych piosenek i bajeczkę „Calineczka”. Maluchy z przedszkola były zachwycone zarówno pięknymi strojami artystów (były tu piękne „lalki” „ myszki”, „żabki”, itd.), jak też samym występem.