MIKOŁAJKI W SZKOLE

Aktualia

To już są święta, świąteczny czas
Święty Mikołaj będzie wśród nas.
Spełni marzenia i wszystkie sny,
Święty Mikołaj puka do drzwi.

Jak się okazało i w tym roku Św. Mikołaj wraz ze Śnieżką, Elfem i Krasnalem zawitał do dzieci z klas 1-5. Odważniejsi uczniowie recytowali albo też śpiewali, chcąc pocieszyć gościa. W zamian wszystkie grzeczne dzieci, a tylko takie się uczą w naszej szkole, otrzymały słodycze. Dziękujemy Św. Mikołajowi i czekamy na kolejne spotkanie za rok. 

Dzień Św. Mikołaja, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, jest dniem długo i niecierpliwie oczekiwanym. Stało się już tradycją, że co roku na święto mikołajkowe do naszej szkoły przybywają wychowankowie przedszkoli: „Wiaterek”, „Sikorka”, „Jutrzenka”, „Kluczyk”, „Zameczek” oraz uczniowie klas 4-tych szkoły – przedszkola  „Wilia”.

W tym roku w auli szkolnej na gości czekała bajeczka, którą przygotowali uczniowie 4a klasy wraz z wychowawczynią p. Krystyną Kalitkiewicz oraz rozśpiewany szkolny chórek  „Olalajki” pod kierownictwem p. Aliny Judyckiej.

Nie zabrakło też Mikołaja, który obiecał dzieciom, że odwiedzi je w święta Bożego Narodzenia.