Migawki z Tygodnia Języka Litewskiego wśród klas 5 – 8

Języka litewskiego

      W ramach tygodnia Języka Litewskiego wsród klas 5 – 8 nauczycielki J. Blaževič, E. Gerulaitienė, I. Jakštienė, N. Januškevičienė, L. Mikšėnienė, E. Stankevičienė, E. Steiblienė, G. Vaitiekėnienė organizowały ciekawe nietradycyjne lekcje, wycieczki, urocze wystawy oraz imprezy.
    Ściany korytarzy szkolnych oraz gabloty zostały ozdobione najlepszymi pracami uczniów. Duże zainteresowanie wzbudziły wystawy powstałe w ramach projektów: „Rok przeczytanych książek”, „Historie rzeczy” oraz „Z chusteczką w tle”. Można było podziwiać wykonane przez uczniów klas 5 – 6 latawce na wystawie pt. „Bajki na latawcach”.


    Po raz pierwszy w naszym progimnazjum było organizowane dyktando poświęcone patronowi szkoły – Janowi Pawłowi II, w którym wzięli udział nie tylko uczniowie, lecz także rodzice i nauczyciele.

 Najlepiej dyktando napisali:
Eliza Petrowska (5c)
Marian Kulesz (6d)
Marieta Mikulewicz (8b)
Martynas Czepulionis (8a)
Karolina Stankiewicz (8a)

Uczniowie klas ósmych wykazali swoją wiedzę podczas olimpiady języka litewskiego.
Oto wyniki:

 I miejsce – Iweta Šerpytytė (8a)
II miejsce – Sebastian Salwiński (8e)
III miejsce – Karolina Stankiewicz (8a)

     Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach zintegrowanych oraz w wycieczkach do Muzeum Języka Litewskiego, Muzeum Pieniądza i Pałacu Władców.

Uwieńczeniem Tygodnia Języka Litewskiego był uroczysty koncert poświęcony Dniu Niepodległości Litwy.