Miejskie eliminacje „Kresów” w warunkach kwarantanny

Naujienos Osiągnięcia Pasiekimai

Nasze uczennice: Emiliana Jarosławska uczennica klasy 4 D i Paulina Sewruk uczennica klasy 7 C zostały laureatkami miejskiego etapu XXIX Konkursu Recytatorskiego im. Adama Mickiewicza Kresy 2020.

17 listopada w Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie odbyły się przesłuchania 53 recytatorów.

Komisja w składzie: dr Henryka Sokołowska, reżyser i dyrektor Polskiego Studia Teatralnego Lilia Kiejzik, i aktorka, polonistka, nauczycielka Sabina Lachowicz wytypowały laureatów, którzy będą reprezentować szkoły miejskie w finale „Kresów”.

Zgodnie ze słowami patrona progimnazjum, które stanowiły motto tegorocznych eliminacji miejskich: Kłaniaj się dębom, świerkom – wszystkim pamiątkom. W tych sobótkach się serca sprzęgają utajonych płomieni węzłami. Poezja jest ukojeniem… [Karol Wojtyła, List do Przyjaciela, Kraków, 1939 r.], czas spędzony z poezją to najlepsze wytchnienie od pogrążonego w chaosie świata – zauważyły jurorki.

Nad organizacją konkursu czuwała wicedyrektor, ekspert języka polskiego Sabina Naruniec wraz z kołem metodycznym polonistów progimnazjum.

Laureatkom gratulujemy i trzymamy kciuki w finale!

Monika Urbanowicz

Fot. Sabina Lachowicz