Miejska Olimpiada Języka Polskiego

Aktualia

22 marca 2018 roku w Progimnazjum im. Jana Pawła II  odbyła się  Miejska Olimpiada Języka Polskiego uczniów klas 3-4. W olimpiadzie wzięli  udział uczniowie 12 polskich szkół miasta Wilna. Do etapu międzyszkolnego przystąpiło 22 najlepszych uczestników.

Zadania konkursowe zostały przygotowane przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, nauczycieli polskich szkół miasta Wilna, którzy pracują w swoim zawodzie od wielu lat. Pytania testowe  składały się z 2 części: językowej oraz czytania tekstu ze zrozumieniem. Dzisiaj jest ważne, by pytania były ciekawe, a tekst interesujący, aby uczniowie mogli nie tylko z przyjemnością rozwiązywać zadania, ale również mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności językowe. I chociaż niektóre pytania były niełatwe i wymagały posiadania dobrej wiedzy, trzeba przyznać, iż uczestnicy olimpiady spisali się bardzo dobrze.

Olimpiada z języka polskiego sprawdza nie tylko wiedzę uczniów i pozwala wypróbować sił w gronie rówieśników z innych szkół, jest ona również zewnętrznym źródłem oceny poziomu nabytych wiadomości.
Szczególne wyrazy uznania należą się paniom, które pomagają swoim uczniom pogłębiać wiedzę o kulturze i języku polskim.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej Olimpiady Języka Polskiego dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Klasy 3
I miejsce: Jakub Buro, Szkoła-przedszkole ,,Wilia“, naucz. Łucja Gornatkiewicz

I miejsce: Maria Roszczyńska, Gimnazjum im. Władysława Syrokomli, naucz. Wiesława Czernigowska
II miejsce: Daniel Czerniawski, Progimnazjum im. Jana Pawła II, naucz. Krystyna Kalitkiewicz
III miejsce: Adelė Vladimirovaitė, Szkoła-przedszkole ,,Zielone wzgórze”, naucz. Inessa Abolewicz

Wyróżnienie: Justyna Sosna, Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego, naucz. Jadwiga Wołoncewicz
Wyróżnienie: Emilia Krulikowska, Szkoła im. Szymona Konarskiego, naucz. Barbara Zinkiewicz
Wyróżnienie: Radosław Ginc, Szkoła – przedszkole ,,Źródełko“, naucz. Jolanta Szwabowicz

Klasy 4
I miejsce: Gabriela Bazurina, Progimnazjum im. Jana Pawła II, naucz. Teresa Mojsiewicz
II miejsce: Aleksandra Anna Szot, Gimnazjum im. Władysława Syrokomli, naucz. Beata Bołądź
III miejsce: Adrian Łausz, Szkoła Podstawowa na Lipówce, naucz. Helena Klimowicz

Wyróżnienie: Izabela Suščenkovaitė, Szkoła w Łazdinaj, naucz. Danuta Suščenkovienė

Wyróżnienie: Weronika Maria Wawro, Szkoła-przedszkole ,,Wilia“, naucz. Elwira Markiewicz

Nagradzanie uczestników Olimpiady Języka Polskiego klas 3-4 odbędzie się 27 marca o godz. 12.00 w Progimnazjum im. Jana Pawła II. Czekamy na wszystkich uczestników.