Międzyszkolny festiwal bajek w języku angielskim „In the Land Of Fairy Tales“ w Gimnazjum im. Władysława Syrokomli

Aktualia

Wśród najsmutniejszych bajek świata, tych,
które wszyscy dobrze znamy,
jest baśń, przy której można płakać, ta o dziewczynce z zapałkami
.”

12 grudnia uczniowie naszego Progimnazjum godnie reprezentowali naszą szkołę na miejskim festiwalu bajek w języku angielskim "In the Land Of Fairy Tales" w Gimnazjum  im. Władysława Syrokomli w Wilnie. Wśród uczestników byli członkowie grupy teatralnej „Chwila” oraz miłośnicy języka angielskiego z klas 5f, 7b, 7c oraz 8b. Młodzi aktorzy wystawili przedstawienie "The little match girl“ („Dziewczynka z zapałkami” H. Ch. Andersena) pod kierownictwem nauczycielek języka angielskiego Nadzieżdy Rusieckiej, Małgorzaty Wasilewskiej oraz kierownika tańców Bożeny Ustjanowskiej.

Publiczność przyjęła nasz występ bardzo ciepło, nagradzając go wielkimi owacjami, a komisja nie żałowała pochwał dla gry aktorskiej, wymowy oraz talentów artystycznych. Wyróżnienie indywidualne za wspaniałą grę aktorską otrzymała uczennica klasy 7b Iweta K., która zagrała Dziewczynkę z zapałkami.