Międzynarodowy festiwal artystyczny mniejszości narodowych ,,Akord przyjaźni”

Aktualia

      Dnia 22 listopada w wileńskiej szkole „Verkiu” odbył się Międzynarodowy festiwal artystyczny mniejszości narodowych „Akord przyjaźni”. W koncercie wzięło udział 9 zespołów szkolnych, które wykonały piosenki i tańce swoich narodów,  m.in. żydowskie, cygańskie, rosyjskie oraz polskie.
      Zespół tańca ”Ziarenko” z progimnazjum Jana Pawła II brał czynny udział w imprezie.  Mali artyści zatańczyli na scenie  krakowiaka, poloneza oraz suitę tańców lubelskich. Piękna muzyka, skomplikowane kroki i figury, a także śliczne stroje wprowadziły wszystkich gości w świetny nastrój.


      Korzystając z okazji pragnę serdecznie podziękować tancerzom za ich trud i pracę, a rodzicom za poświęcenie i zawsze pomocną dłoń.

Bożena Ustjanowska