Międzynarodowy Dzień Przyjaźni

„Nikt nie chce żyć bez przyjaciół, nawet jeśli ma w posiadaniu wszystkie inne dobra.”
Arystoteles

Jak Ci się powodzi? Co słychać? Jak wyglądasz? Czy masz pupila? Może lubisz podróżować i czytać książki? Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Przyjaźni uczniowie naszego progimnazjum zaprosili wszystkich ciekawskich na wystawę listów otrzymanych od nieznajomych przyjaciół.

Nie jest tajemnicą, że pisanie papierowych listów w dniu dzisiejszym to dosyć rzadka forma korespondencji. Co więcej – to prawdziwe wyzwanie! Uczniowie klas czwartych naszego progimnazjum nie przestraszyli się go i nawiązali kontakt z rówieśnikami ze szkoły-przedszkola „Wilia” oraz ze szkoły ,,Naujamiesčio”. Celem tego międzyszkolnego projektu pt. „List do przyjaciela” było nie tylko nawiązanie nowych znajomości, ale też rozwijanie kreatywności, zapewnienie czwartoklasistom możliwości samorealizacji.

Najciekawszym etapem projektu było oczekiwanie na listy od rówieśników, czytanie ich oraz dzielenie się wrażeniami. Ileż radości to sprawiło! Nawet najzwyklejsze pytania, kierowane do nieznajomych przyjaciół, wywoływały uśmiech na twarzy i myśl: ,,A może się spotkamy w najbliższej przyszłości, co sądzisz?”

W realizacji międzyszkolnego projektu uczniom pomogły panie języka litewskiego:

Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie:

R. Denkovska, E. Skeberdienė, A. Šilanskienė,

A. Vaitkūnienė, G. Vilkanecienė;

panie języka litewskiego ze szkoły-przedszkola ,,Wilia”:

R. Jurevičiūtė, I. Mickūnienė;

pani języka litewskiego ze szkoły,,Naujamiesčio”: T. Bogomolova