Międzynarodowy bieg ulicami miasta Niemenczyn

W dniu 2 maja uczniowie klas 3-8 progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie wzięli udział w XIII „Międzynarodowym biegu ulicami miasta Niemenczyn", poświęconemu Dniu Konstytucji 3 Maja. Na nowo wybudowanym stadionie gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie spotkało się wielu sportowców z Wilna, Podbrzezia, Barskun, Jęczmieniszek, Suderwy, Szumsku, Mickun, Bezdan, Sużan, Pogir, Rudomina, Niemenczyna i okolic. Program zawodów składał się z biegów sztafetowych dla szkół podstawowych  i dla gimnazjów w dwóch grupach wiekowych, a także z biegów indywidualnych.

Wyniki biegów sztafetowych

I miejsce  – zespół z progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie (Kornelia Kitkowska 7c, Kamila Łowmecka 7b, Patrycja Ilukiewicz 7b, Ewelina Ragucka 8b, Jan Stupak 8c, Eryk Makiewicz 7a, Patryk Jurewicz 7d, Emil Andruszkiewicz 8d).

Wyniki biegów indywidualnych na 300 m wśród dziewcząt i chłopców:

II miejsce – Aneta Lowmecka 3b (grupa wiekowa 2008 r. ur. oraz młodsi)

II miejsce Marcin Szyłobrit 3b (grupa wiekowa 2008 r. ur. i młodsi)

Bieg na 600 m (grupa wiekowa 2005-2006 r. ur. wśród dziewcząt):

II miejsce Ewelina Ragucka 8b

III miejsce – Augustė Chlevinskaitė 7b

Bieg na 1000 m (grupa wiekowa 2003-2004 r. ur. wśród chłopców)

II miejsce – Emil Andruszkiewicz

Gratulujemy naszym uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre rezultaty. Życzymy dalszych sukcesów!

Nauczyciele wychowania fizycznego Karolina Kitkowska, Stanisław Balukiewicz