Międzynarodowe Biegi poświęcone Dniu Konstytucji 3 Maja.

Aktualia Konkursy Osiągnięcia

    Po raz dziewiąty uczniowie naszego progimnazjum wzięli udział w corocznie organizowanych przez szkołę sportową rej. wileńskiego w Niemenczynie Międzynarodowych Biegach poświęconych Dniu Konstytucji  3 Maja. Celem imprezy było tworzenie warunków do uprawiania sportu oraz promocja idei olimpijskiej wśród młodzieży polskiego pochodzenia zamieszkałej poza granicami naszego kraju oraz  wpajanie  uczniom wątków wychowania patriotycznego

   Z tegorocznej edycji zawodów uczniowie wrócili z olbrzymim pucharem i podziękowaniem za udział najliczniejszej ekipy w zawodach oraz z pucharem i dyplomem za zdobycie I miejsca w kategorii  biegu na dystansie 500 m wśród chłopców, zdobytego przez Ewalda Żurałowicza, ucznia 5 b klasy. Dosłownie o podium  „ otarł się“, zdobywając IV miejsce w biegu na 1500 m  uczeń 7 D klasy,  Adam Truchanowicz.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!