Dailės, muzikos ir tikybos savaitė

Tradicinė pavasario šventė „Menų savaitė“ Jono Pauliaus II progimnazijoje vyko kovo 5-9 dienomis. Šįkart savaitė buvo skirta Antonio Vivaldžio gimimo metinėms paminėti. Vyko įvairūs renginiai, kuriuose dalyvavo pradinių ir vyresnių klasių mokiniai. Juose buvo ugdomas mokinių iniciatyvumas, kūrybiškumas, fantazija, gebėjimas kasdieniame gyvenime pastebėti ir išgirsti mus supantį pasaulį. Mokiniai susipažino su baroko epochos ypatumais muzikos ir dailės srityse. Sužinojo apie tos epochos kompozitorius: A. Vivaldį, J. S. Bachą ir kt.

Mokyklos koridoriuose vyko 5-8 klasių piešinių parodos. 8d klasė parengė referatų-plakatų parodą „Barokas architektūroje ir muzikoje“, kuri buvo eksponuojama prie mokyklos bibliotekos. Ypač įdomiai atrodė 3-4 klasių mokinių paroda, kuri atsirado po Antonio Vivaldžio koncerto    Nr. 1 E-dur „Pavasaris“ klausymo ir aptarimo. Ji buvo eksponuojama prie pradinių klasių muzikos kabineto.

4 klasėje vyko teminė muzikos pamoka „Pavasario belaukiant“.

8d klasės mokiniai dalyvavo integruotoje muzikos ir dailės pamokoje „Barokas dailėje ir muzikoje“, kurioje savarankiškai parašytus referatus pristatė visai klasei, žiūrėjo filmus, iš kurių dar daugiau sužinojo apie glaudų ryšį tarp dailės ir muzikos. Dalyvavo diskusijoje apie muzikos instrumentus – vargonus ir klavesiną – puoštus tapybos ir skulptūros elementais. Susipažino ir žiūrėjo filmą apie baroko šokius. Klausydamiesi A. Vivaldžio muzikos iš ciklo „Metų laikai“ piešė kaukių eskizus.

Ypač daug džiaugsmo 4c klasei sukėlė pasirodymas tėvams „Mano talentas“.

Muzika ir dailė jungia visas gyvenimo sritis, todėl tikybos mokytoja kartu su mokiniais surengė ekspoziciją „2012 metai – Palaimintojo Jurgio Matulaičio metai Lietuvoje“.  8b klasės mokiniai dalyvavo ASC paskaitoje „Gyvybė – tai dovana“.

Paskutinę Menų savaitės dieną aktų salėje įvyko renginys, skirtas kovo 11-ajai paminėti. 3b klasės mokiniai ir mokyklos choras „Olalajki“ pristatė integruotą spektaklį „Mes vaikučiai Lietuvos“.

Prie mokytojo kambario buvo surengta 5-8 klasių tapybos ir piešinių paroda „Talentai 2012“.

Paskutiniu akordu tapo integruotas 5-8 klasių renginys „Talentai 2012“. Mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais, diplomais, knygomis, saldainiais.

Savaitę baigėme gera nuotaika ir laukiame kito pavasario!

Organizatoriai:

Muzikos mokytoja-metodininkė Alina Judicka

Dailės mokytoja-metodininkė J. Krušinskaitė

Tikybos vyr. mokytoja Kristina Mazuro

Muzikos vyr. mokytoja Regina Ledichova

Mokinių tėvai

Koncertą „Talentai 2012“ organizuoti padėjo 7c klasės mokiniai:

Evelina Romanovska

Evelina Molis