Mažieji lankytojai

„Baltos lankos – juodos avys,

kas išmano – tas jas gano“

1b klasės mokiniai pasinėrė ne tik į raidžių, bet ir knygų pasaulį, t. y. pirmą kartą lankėsi mūsų mokyklos bibliotekoje, kur įvyko netradicinė lietuvių kalbos pamoka. Bibliotekos darbuotojos su nekantrumu laukė mažųjų svečių. Visų pirma, mažieji lankytojai susipažino su bibliotekos darbo tvarkos taisyklėmis, antra, su knygos elgesio taisyklėmis. Smalsučiai įdėmiai klausėsi. Sužinojo, kad kiekvienas iš jų gali turėti skaitytojo kortelę ir parsinešti patikusią knygą namo.

Pirmokai taip pat turėjo puikią galimybę pakartoti išmoktas spausdintines raides skaitydami „Knygos prašymus vaikams“: prisimink, kurioje bibliotekoje mane paskolinai, kad neatiduotumei kitoje; saugok mane, kad nepasimesčiau; gerbk mane, kaip patį save; rūpinkis manimi, kad laiku grįžčiau į biblioteką. Perskaitę visus knygos prašymus, vaikai noriai dalijosi asmenine patirtimi, mintimis bei mandagiai mokėsi išklausyti kalbantį draugą. Mokiniai išgirdo, kad knygų lentynose sutelpa ne tik pasakos, eilėraščiai, enciklopedijos, bet ir vaikų sukurtos knygos mūsų mokyklos Globėjui. Kartu su mokiniais prisiminėme Globėjo asmenybę, tikrąjį vardą, gimtinę, pomėgius bei reikšmę mūsų gyvenime, mūsų mokykloje.

Atsisveikindami iki kito karto, vaikams palinkėjome draugauti su knyga ir kuo dažniau lankytis bibliotekoje!

Lietuvių kalbos mokytoja G. Vilkanecienė