Matematyczny konkurs „Tiksliukas“

Aktualia Osiągnięcia

2 lutego w Saulės Privati Gimnazija był organizowany coroczny matematyczny konkurs dla klas 7 – "Tiksliukas". Siódmacy Progimnazjum im. Jana Pawła II oraz nauczyciele wzięli udział w tym przyjęciu. W konkursie uczestniczyła drużyna pani Anżeliki Macutkiewicz – Aleinikowej. Zespół składał się z 4 uczniów: kapitana Marcina Kurdeko 7a, Emilii Skrobot 7b, Agnė Skubilovaitė 7c oraz Roberta Jabłońskiego 7d. „Młodzi matematycy” z panią wyruszyli do gimnazjum. Nasza drużyna zwyciężyła w 1 etapie i trafiła do finału. Lecz na 2 etap trzeba było zaczekać. Dzieci zaproszono do klasy komputerowej i zaproponowano wiele logicznych łamigłówek do rozwiązania. Głównym elementem naszej drużyny był matematyczny wierszyk dla przedstawienia się przed konkurentami. O godzinie 13 rozpoczęła się ostatnia runda. W finale dział wzięły 4 drużyny. Niestety, nasza drużyna nie zwyciężyła, ale weszliśmy do 4 najlepszych drużyn spośród 20 drużyn uczestniczących. Po konkursie uczniowie otrzymali dyplomy oraz miłe upominki za udział. Pani była się dumna z naszej drużyny, a uczestnicy po prostu uszczęśliwieni!

Agnė Skubilovaitė