Matematikos ir IT savaitė nuotolinio ugdymo metu

Matematikos ir informatikos Naujienos

Ar tęsti mokyklos tradiciją ir nuotolinio ugdymo metu rengti dalykinę savaitę, matematikos ir IT mokytojos nusprendė greitai, be ilgų svarstymų. Mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti kovo 15-19 dienomis dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Šio mūsų progimnazijos renginio pagrindiniai tikslai – atrasti matematikoje kažką įdomaus ir nepaprasto, parodyti mokiniams, kad matematika nėra vien tik sausas ir nuobodus mokslas, skiepyti meilę šiam dalykui, o taip pat ugdyti mokinių  bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Matematikos ir informacinių technologijų savaitės metu vyko įvairūs konkursai, integruotos pamokos, varžytuvės, buvo kuriamos pasakos, filmukai, plakatai, laikraščiai, animuoti pristatymai, sprendžiami galvosūkiai.

5-6 klasių mokiniai rinko medžiagą matematiniam laikraščiui ir plakatui. Bendradarbiaudami su mokytojomis, jie aptarė surinktą informaciją, modeliavo, spausdino ir kūrė savo laikraštukusir plakatus.

Septintokai informacinių technologijų pamokose rengė animuotus pristatymus ir šifravo matematines sąvokas QR kodų pagalba. 

Viktorina „Aš žinau, aš galiu, aš moku“ 5-8 klasėms vyko zoom platformoje, prisijungus prie kahoot programos. Mokiniai, naudodamiesi išmaniaisiais telefonais, atsakinėjo į pateiktus klausimus.  Didelę reikšmę turėjo ne tik žinios, bet ir reakcija, gebėjimas greitai atsakyti į klausimus.

Matematikos pamokose buvo paminėta Tarptautinė skaičiaus π diena. Aštuntų klasių mokiniai gilino žinias apie šį skaičių: išmatavę skritulio ilgį ir skersmenį, skaičiavo jų santykį, įsitikino, jog jo reikšmė artima 3,14. Tuo tarpu 7c, 7d, 7f klasių mokiniai kepė sausainius, keksiukus, pyragus bei kitus apvalios formos gardumynus ir puošė juos π simboliu. 

Matematikos, informacinių technologijų ir kitų dalykų mokytojų entuziazmo dėka mokiniai, dalyvaudami įvairiapusėje veikloje, patyrė, kad matematika yra ne tik rimtas mokslas, bet linksmas ir žaismingas nuotykis. Mokytojus nepaprastai džiugina kiekvienais metais vis didėjantis šio mokslo mylėtojų skaičius. Linkime jiems kantriai kopti į matematines aukštumas!