Matematikos ir informatikos savaitė

Matematikos ir informatikos Naujienos

Kovo 18-22 dienomis matematikos ir informatikos pamokos 5-8 klasėse buvo paįvairintos konkursais, žaidimais, galvosūkiais ir netgi išvykomis – 5f ir 5d klasių mokiniai vyko į šalia esančią parduotuvę, kad praktiškai pasimokytų trupmenų sudėties bei atimties.

Buvo organizuotos parodos – „Geometrinės figūros“, „Anekdotai ir eilėraščiai apie matematiką“, „Žymūs matematikai“, „Matematiniai galvosūkiai“. Daug emocijų sukėlė konkursai „Rachmistrz“, „Kengūra“ (šiais metais jame dalyvavo 140 mokinių), „Sudoku“ (du šio konkurso etapai vyko sausį bei vasarį), informatikos viktorina 6 klasių mokiniams „Žinau, galiu, moku“. Jos metu mokiniai, pasidalinę į dvi komandas, turėjo atlikti nestandartines loginio mąstymo, proto lankstumo reikalaujančias užduotis. Norinčiųjų dalyvauti konkursuose buvo tikrai daug!

Matematikos olimpiada, Mini Euklides, tarptautinis konkursas “Olympis 2019” – tai konkursai, kurie bus tęsiami toliau. Įvyko tik pirmasis jų etapas. Pastaruoju metu pastebėtas mokinių domėjimasis galvosūkiais – pertraukų metu būtent jie atsiduria mokinių rankose vietoj telefonų. Dėl šios priežasties įvyko teminė pamoka “Kaip greitai surinkti Rubiko kubą?” 6f klasės mokinys Timofiej G. moka tai padaryti per 30 sekundžių!

Netradicinėse matematikos pamokose mokiniai gilino savo žinias apie garsius pasaulio matematikus, sužinojo apie šio mokslo reikšmę korėjiečių, egiptiečių bei japonų kultūroje. Informatikos pamokose 6c klasės mokiniai kūrė žymių matematikų nuotraukų koliažus, tuo tarpu aštuntokai šifravo matematines sąvokas, naudodamiesi QR kodų pagalba. Vyko integruotos matematikos ir lietuvių kalbos bei anglų kalbos pamokos „Trupmeniniai skaičiai“, „Įdomi matematika“. 5 klasių mokiniams labai patiko pamoka be kompiuterio, kurioje jie turėjo iš atskirų dalių sudėlioti kuo daugiau geometrinių figūrų.

Pertraukų metu 249 kabinete buvo rodomas filmas „A Day Made of Glass“ apie tai, kaip informacinės technologijos neišvengiamai skverbiasi į visas mūsų gyvenimo sritis. Tikėtina, jog pro rakto skylutę pažvelgėme į visai netolimą ateitį…

Pasirodo, matematika nėra vien tik skaičiai ir užduočių sprendimai – tai nuostabus nuotykis bei geras žaidimas!